Ürün ve hizmetin tanıtımında 2 boyutlu ve 3 boyutlu videoların önemi nedir? neden video animasyonlar gereklidir?

Şunu artık çok iyi biliyoruz, ne üretirsek üretelim ister hizmet olsun isterse bir ürün olsun tüketiciye ürünümüzü veya hizmetimizi anlatamadığımız taktirde istediğimiz başarıyı elde edemiyoruz. Tamda bu nokta bir çok şirketin en çok zorlandığı noktalardan bir tanesi, tüketicinin verilen hizmeti zihinde canlandırmasını beklemek veya kendi çabalarıyla anlamasını beklemek vazgeçme oranlarını arttıran bir yaklaşım. Bu gibi durumlarda hizmetimiz en iyi şekilde anlıya bileceği görselleri üretebilmemiz gerekiyor. Uzun metinler, karmaşık görsellerde bu durumu negatif olarak etkiliyor. Yaşadığımız çağa her şeyin basite indirgendiği, tüketimin hızlandığı ve kimsenin yeteri kadar uzun zamanı olmadığı bir çağ. İşler böyle olunca tüketici ulaşacak ve onun zihnin ürünümüzü veya hizmetimiz en iyi canlandırmasını sağlayacak yolu bulmamız gerekiyor.

Video anlatımlar, metinlerin görsellerin önüne geçen kendini kanıtlamış ve tüketiciye en hızlı ve etkili iletişim kurmanın en önemli faktörlerinden bir tanesi. Firmanızı ve geliştirdiğiniz ürünü tüketicinize anlaşılır bir şekilde anlatmanızın en etkili yolu 2d ve 3d animasyonlardır. Bu animasyonlarında metinler seslendirilerek direkt olarak bir uyarıcı etki yaratır, görselle birleşen seslendirme tüketicinin ilgisini sürekli olarak diri tutarak konuya, hizmete veya ürüne olan ilgisini arttırır ve ikna ediciliğini yükseltir. Diğer hiçbir argüman video içerikler kadar başarılı değildir. 2 boyutlu animasyonlar daha çok hizmet anlatımı için kullanılırken 3 boyutlu animasyonlar ürün tanımı ve bilgilendirmesi için kullanılır. Sadece son tüketici için değil etkili bir sunum yöntemidir aynı zamanda. Ürettiğiniz bir ürünün sunumunu 3 Boyut bir animasyon ile sunduğunuzda bu sizi herkesten öne çıkara dikkat çekici bir içerik haline gelebilir. Aynı şekilde sosyal medya içerikleri arasında en çok talep görsen içerikler video içeriklerdir. Bu noktada değinmem gereken konu bu video içeriklerin tasarımsal olarak estetik olması gerektiğidir. Ne üretirsek üretelim estetik ve tasarım 1. Sırada gelmelidir.

Video içerikler (2d animasyon, 3d animasyon) süreklilik arz ettiği taktirde ve firmanızın bütün hizmetlerinin net ve anlaşılır şekilde anlatıldığı bir bütünlük sağlandığında etkisi gözle görülür bir şekilde artacaktır. Bu çalışmaların bütün amacı iletişim güçlendirme ve son tüketiciyle olan bağı güçlendirmektir.