3 boyutlu mekanik animasyon nedir ve mekanik animasyonun kullanım alanları nerelerdir? Bu soruların yanıtlarına gelin Sande gözüyle bakalım.

Animasyon teknolojisinin gelişmesi ve yaygınlaşması birçok sektörün işini kolaylaştırdı. Mekanik animasyonlar sayesinde örneğin üretim sektöründeki bir firma, üretmeyi planladığı bir ürünü henüz fikir aşamasındayken sanki üretmiş gibi görebilir ve üzerinde istediği değişiklikleri yaparak Ar-Ge maliyetlerini oldukça düşürebilir.

 

Bir ürününüz olduğunu düşünelim ve bu ürünü kullanıcılara tanıtmak istiyorsunuz veya nasıl kullanıldığını anlatmak istiyorsunuz. Yine yardımınıza 3 boyutlu mekanik animasyon teknolojisi koşuyor. Siz sadece hayal ediyorsunuz ve gerçek hayatta olması mümkün olmayan her şeyi bilgisayar ortamında gerçeğe dönüştürüyorsunuz. Ürününüzün ince ince tüm parçalarını birbirinden ayırabilir, her bir parçayı ayrı ayrı tanıtabilir ve tekrar birleştirebilirsiniz. Ürününüzün nasıl çalıştığını anlatan teknik bir animasyon oluşturabilirsiniz. Kısaca 3 boyutlu animasyon ile yapılabilecekler sizin hayal gücünüzle sınırlı, başka bir deyişle sınırsız.

 

Sande Ekibi olarak uzmanlık alanımız 2 boyutlu ve 3 boyutlu animasyonlar. En komplike makineleriniz olsun veya bir vida kadar küçük ürünleriniz olsun biz bunları modelleyerek 3 boyutlu sanal ortama aktarmaktan keyif alıyoruz. Bu ürünlerinizi en net bir şekilde ihtiyacınız doğrultusunda hareketlendiriyoruz. İster bir makinenizin iç aksamını anlatacak olun isterseniz makinenizin nasıl çalıştığını anlatacak olun isteğiniz doğrultusunda en anlaşılır anlatım diliyle ve yüksek çözünürlükte hazırlıyoruz. Tam bu noktada Sande’yi Sande yapan 3 lü sac ayağından bahsetmemiz gerekiyor. Nedir Sande’yi Sande yapan sac ayakları. Birincisi işi yapabilme becerisi. İşi yapabilme becerisinden kastımız animasyonu yapmaya yetkin olma, teknolojik altyapı ve sektörel bilgi. Sande olarak işimizle ilgili bulduğumuz her detayı tabip ediyoruz, son çıkan teknolojileri bulup bünyemize entegre ediyoruz ve dünyada neler olup bittiğini yakından takip ediyoruz. Sac ayaklarından ikincisi tasarım. Yapılan animasyonlar müşterilerinize sunum olarak kullanılabiliyor, sosyal medyada paylaşılabiliyor veya kurum içi eğitimlerde rol alabiliyor. Kısaca bu animasyon videolar kitlelere ulaşıyor. Kitlelere ulaşan bir video ise sizin vizyonunuzu ve kimliğinizi en iyi şekilde yansıtmalıdır. Bu yüzden tasarıma çok önem veriyoruz ve iddialı tasarımlarla görsel şölen yaratıyoruz. Üçüncü son sac ayağımız ise pazarlama (iletişim). Hazırlanan animasyon video hitap ettiği kitleye kendini sıkılmadan izletmeli ve verdiği mesajı en anlaşılır şekilde aktarabilmelidir.

 

Mekanik animasyonlar Ar-Ge’yi kolaylaştırıp, maliyetleri düşürmeleriyle çok caziptirler. Eğitimlerde ve ya müşteriye sunumlarda çok açıklayıcıdır. Tüm bu yönleriyle ele alındığında üretim firmalarının olmazsa olmazı konumundadır.