Zaman kavramı kişiye göre farklılık gösterebilir ama zamanı kullanmak kişiye göre değişmez. Eğer zamanı kullanmak istiyorsanız, kısa süreli boş vakitleri nasıl geçirdiğinizi tanımlamanız gerekir.

Özellikle bekleme zamanları içerisinde ne yaptığınız önemlidir. Artık eskisi gibi değil çünkü akıllı telefonlar çıktığından beri faydalı ve eğlenceli işler yapabiliyorsunuz. Eğlenceli zaman geçirmek, zamanı tüketmek için bir bahane olabilir ama aktif zaman kullandığınız anlamına gelmez.

Birkaç maddede ele alalım konuyu…

Akıllı telefonunuzdan oyun oynamak yerine işlerinizle ilgili maillerinizi düzenleyerek ve cevap vermeniz gerekenleri cevaplandırarak geçirmek daha uygun olacaktır. Kısa süre içerisinde toplantı notlarınızı düzenler ve gelecek günler içinde, kısa vadeli planlarınızı yaparsınız.

Kişisel kararlar ve iş mesleki bildirimleri sunmak.

Bir iş görüşmesi yaptınız veya mesleki olarak fikirleriniz hakkında derleme yapmak istiyorsunuz. Kısa süre içerisindeki vaktinizi böyle kullanabilirsiniz. Yeni çıkarımlar yapmak için elinize geçmiş altın bir fırsattır.

İş camiası içerisinde doğal olarak fazlasıyla insanla tanışmış oldunuz. Network’ünüz genişledi. Fakat tanıştığınız insanlar farklı sektörlerde olduğu için gruplandırma yapamıyorsunuz. Eğer boşluğunuzda bir vakit yakaladıysanız, gruplandırma yapmak için süper fırsattır.

Ne yapacağınızı düşünmek üstünden ilerlediğimize göre, biraz da iş konularından uzak duralım. Çünkü sürekli iş düşünmekten etrafımızı ihmal etmiş oluruz. İhmal ettiğimiz kişileri telafi amaçlı, sevdiklerimize hediye siparişleri verebiliriz veya onları mutlu edecek konularda araştırmalar yapabiliriz.

Hatta akıllı telefonlarımızdan sadece eğlence amaçlı uygulamaları kullanmak yerine, yeni yerler araştırıp tatil için önerileri takip edebilirsiniz.

Not ettiğiniz tatil mekanları veya kültürel mekanları sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak insanlara da bilgi verip, hem de kendinize not olarak bir iz bırakmış olursunuz. Böylece kısaca bir sosyal medya hesabınızı da gözden geçirmiş olursunuz.

Ve son olarak en önemlisi. Telefonunuzu şarj edin. Çünkü ne zaman acil bir durum olacağını bilemezsiniz. Her boşluğunuzda telefonunuzu şarj edin.

SANDE IMAGE olarak vaktimizin çoğunu dijital dünya ile geçirdiğimiz için kısa bir basit öneri de bulunmak istedik.