2 boyutlu animasyonların sunduğu avantajların eğitimde kullanılması, eğitimde ciddi yollar kat edilmesinin yolunu açtı. Bir konunun hem görsel hem işitsel anlatımı konunun kavranmasında ciddi bir öneme sahiptir.

İlköğretimden tutunda hayatın her alanındaki eğitimlerde 2 boyutlu animasyonlar son zamanlarda vazgeçilmez bir eğitim materyali oldu. Anlatımı kolaylaştırması, akılda kalıcılığı artırması bunun en büyük sebeplerinden. Eğitimin her alanında kullanılan 2 boyutlu animasyonlar yalnızca teknik bilgiye sahip olmakla üretilebilecek materyaller değildir. Söz konusu eğitim olduğunda işin içine farklı disiplinler dahil olmakta ve her detayın bilinçli bir şekilde tasarlanması gerekmektedir. Renklerin ne ifade ettiğinden tutunda kullanılacak her bir görselin izleyici tarafından nasıl algılanacağının bir bir hesap edilmesi ve bilimsel çerçevede değerlendirilmesi gerekmektedir. Bilinçsizce gerçekleştirilen ve akademik araştırmalardan uzak bir animasyon film, telafisi zor sonuçlar ortaya koyabilir. Her ne kadar iyi niyetle hazırlanmış olsalar da niyetinizin iyi olması ortaya konan işin zararlarını örtmez. Bu yüzden özellikle eğitim alanında yaptığımız çalışmalarda bilim çerçevesinde ve en son verilerin ışında hareket ediyoruz. Sande olarak yaptığımız işi sektör bazlı değerlendiriyoruz ve o sektörün gerekliliklerine uygun işler üretiyoruz. Zaten bir işe başlamadan önce derin araştırmalar yapmamız bu yüzden. Sande müşteriden detaylı bir sunum aldıktan sonra uzun mesailer boyunca konuyla ilgili araştırmalar yapar, sektörü tanır, rakipleri analiz eder, dünyada olup bitenlerden haberdar olur. Tüm bu araştırmalar neticesinde işe başlar ve tüm gereklilikleri yerine getirmek için azami efor sarf eder.

Konu eğitim olunca hepimiz için akan sular durur. Bizde bu ciddiyetin farkında olarak özellikle çocuklar için eğitici animasyon materyaller üretirken gelişim psikolojisini hem kendimiz iyi öğreniyor hem de konunun uzmanlarından akademik destek alıyoruz. Sande ekibi olarak eğitim animasyonları konusunda derin bir tecrübeye ve bilgi birikimine sahibiz. İlkokul eğitici animasyonlar, ders içeriği olarak kullanılan animasyon filmler, sunum için kullanılacak animasyonlar, konu anlatıcı animasyonlar, tüm bu eğitim alanlarına ait konularda başarılı işler ortaya koyarak gerek 3 boyutlu gerek 2 boyutlu animasyon alanında kendimiz ispatladık ve daha iyisini nasıl yapacağımızın peşine düştük. Daha iyisi ve daha fazlası için durmaksızın gelişim içindeyiz.