Teknolojinin geçmişine baktığımız zaman her buluş kendince önemli yer edinmektedir. Elektriğin bulunması, elektrik ile çalışan bilgisayarın icadı ve sonrasında bilgisayar ile yapılan tonlarca iş alanı…

Tasarım bunların içerisinde sadece bir tanesi olmuştur. Ardından tasarım başlı başına bir sektör haline gelmiştir. Tasarım da yeterli olmamış, artık tasarımların modellenerek hayata geçmesi zamanı gelmişti. 3D modelleme, artık bütün sektörlerde önemli hale gelmiştir. 3D karakter modelleme, 3D sektörü içerisinde sadece bir kısmı olarak kendince bir sektör olmuştur. Gerçek olan bir karakteri veya olması istenilen bir karakteri modelleme tekniği ile 3D karakter oluşturma yapılmaktadır.

3D teknolojisi sayesinde, hayal edilen veya fikir aşamasındaki düşünceleri 3.boyuta taşıma gerçekleşebiliyor. Karakter gerçek olsun veya olmasın, anatomik olarak gerçeğe uygun şekilde tasarlanması gerekmektedir. Tasarımın altın kurallarından birisidir. İnsan, hayvan veya canavar ne istiyorsanız, belirli bir oran kapsamında çıkmalıdır.

3D karakter modelleme öğretimi için birçok online modelleme dersleri, eğitim kursu, yöntem vb. bulunmakla birlikte, bu işin gerçek anlamda duayeni olarak sayılabilecek çok az insan mevcuttur.

3D modelleme ile kendince organik modelleme, organizmaların nasıl oluştuğundan(kas, kemik, eklem, vs.) karakter modellemesi yapmak sadece tasarım yapmak ile bitecek iş değildir.Birçok konuda bilgi sahibi olmayı gerektirir.

Çalışma öncesinde birçok araştırma yapmayı gerektiren, detaylandırma sırasında konunun uzmanından bilimsel yardım almak işin profesyonelliğini gösterir.

3D modelleme sırasında örneğin; dokulandırma, ışıklandırma gibi durumlar vardır. Modelleme ve tasarım bu konuda birbirini tamamlaması gerekmektedir. Duygusal hissiyatı oluşturması için, fiziksel yapının gerçeğe en uygun biçimde gözükmesi gerekmektedir. Bunun en önemli konu tecrübedir. Birçok kez deneme yapmanız gerekmektedir.

Ankara Reklam ajansları arasında bu konuda en deneyimli firmayız. 3D modelleme ve 3D karakter modelleme konusunda tecrübelerimize güveniyoruz. Çünkü 3D modelleme işinde ekip olmak en önemli iş sürecidir. Özgün tasarımları ve araştırmaları ekibimizle yapmaktayız. Hikayenize en uygun çizim süreci, projenin sonlandırıldığında sanki gerçekmiş gibi hissiyata kapılmanızı sağlamaktadır.

3D modelleme konusunda fiyatlandırma ülkemizde çeşitlilik göstermektedir. Kaliteli ve en gerçekçi çalışmayı sizlere uygun koşullarda sunduğumuza emin olabilirsiniz.