3 boyutlu animasyon nedir? 3 boyutlu animasyon firmaları ve Ankara’daki 3 boyutlu animasyon ajansları hangileridir?

 

Öncelikle 3 boyutlu animasyon nedir sorunu cevaplayarak başlayalım. En anlaşılır ifadeyle 3 boyutlu animasyon (3d animation), bilgisayar desteği ile yaşadığımız fiziksel ortamı sanal ortamda simüle etmektir. Konuyu daha ayrıntılı açmak gerekirse, gerçek hayatta maruz kaldığımız tüm fizik kurallarını bilgisayar ortamında taklit edebiliyoruz. Örneğin yer çekimini, güneş ışığını, rüzgarı veya oturduğumuz koltuğu bile sanal ortamda taklit edebiliyoruz. Hem de bunu yaparken gerçekten ayırt edilemeyecek hassasiyette yapabiliyoruz.

 

Tabi gerçeği taklit etmek hayal gücünü zorlamadığından, biz insanlar taklit etmenin ötesine geçip gerçeğin çok dışına çıkarak gerçekte mümkün olmayan her şeyi gerçekmişçesine hayata geçirmeye başladık. Sıradanın ve var olanın dışına çıkmanın keşfiyle birlikte reklam sektörünün bunu kendisine uyarlaması çok sürmedi. Markaların bilinirliğini ve akılda kalıcılığını artırmak için animasyon teknolojisi en yaratıcı ve absürt şekilde reklam ajansları tarafından kullanılmaya başlandı.

 

Yaptığımız tüm bu tanımlamalar içinde Sande Animasyon Ajansını nereye konumlandırıyoruz? Sande Animasyon Ajansı dünyada olup biten animasyon teknolojilerini yakından takip eden ve tüm yenilikleri bünyesine katıp vizyonunu her geçen gün genişletme gayretinde olan bir animasyon ajansıdır. Sande Ankara merkezli animasyon ajansıdır. Sande Animasyon Ajansı Ankara, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanına hizmet vermekle kalmayıp dünyanın dört bir yanına hizmetlerini ulaştırmaktadır. Animasyon reklam filmi, animasyon tanıtım filmi ve animasyon sosyal medya paylaşım hizmetleri veren Sande Animasyon Ajansı, dijital pazarlama konusunda kendisini iyi eğitmiştir. Çünkü yapılan reklam filmleri pazarlama temelli olmalıdır. Pazarlama temelli olması ne demek? Yaptığınız bir reklam filminin bir hedef kitlesi olması gerekir ve sizde bir reklam filmi hazırlarken bu hedef kitlenin ilgi alanları ve ihtiyaçlarını göz önünde tutmanız gerekir ki reklam filmi izleyicide yer etsin ve amacına ulaşsın. Bir reklam filmi yapmak sadece güzel grafikler kullanmak demek değildir. Hedef kitlenizi etkilemeli onlarda yer etmeli ve akıllarında kalmalıdır.

 

Ankara animasyon ajansları dendiğinde ilk akla Sande Animasyon Ajansı gelmektedir. Elbette faaliyet gösteren başka Ankara merkezli animasyon ajanslarıda mevcut fakat bunlar bir elin parmağını geçmediği gibi sundukları kalite bakımından da birbirlerinden farklılık göstermektedirler.